Zielona Góra: szpital apeluje do pacjentów, aby informowali o odwołaniu wizyty

Autor: Polskie Radio Zachód/Rynek Zdrowia • • 07 sierpnia 2019 17:28

Ze statystyk Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze wynika, że do poradni na umówione wizyty nie stawia się nawet 20 procent pacjentów. Przy ponad stu tysiącach zaplanowanych wizyt rocznie daje to ogromną liczbę blisko 20 tysięcy niezrealizowanych porad - podaje Polskie Radio Zachód.

Zielona Góra: szpital apeluje do pacjentów, aby informowali o odwołaniu wizyty
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

"Masz termin wizyty w poradni szpitalnej i nie możesz przyjść? Pamiętaj, żeby ją odwołać" - apeluje szpital w mediach społecznościowych. Dzięki temu mogą się zmniejszyć kolejki do specjalistów.

- Jeśli będzie wiadomo, że ktoś nie przyjdzie, w to miejsce można umówić innego pacjenta. To pozwoli zmniejszyć czas oczekiwania na badanie - mówi rzeczniczka Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze Sylwia Malcher-Nowak. - Szpital nie ma możliwości dzwonienia do pacjentów i potwierdzania wizyt - podkreśla.

Co ciekawe, służby prasowe szpitala umieściły na swoich profilach internetowych prośbę o informowanie o niemożności przyjścia na wizytę u specjalisty i odzew był natychmiastowy. Od dwóch dni pacjenci dzwonią i informują o absencji na badaniach.

Więcej: www.rzg.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum