Zielona Góra: specjalista od pozyskiwania specjalistów

Autor: wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 09 kwietnia 2019 18:40

Marek Działoszyński, prezes zielonogórskiego Szpitala Uniwersyteckiego, idzie jak burza i podpisuje kolejny kontrakt z cenionym specjalistą - donosi z entuzjazmem Wyborcza i przypomina, że Marek Działoszyński to były komendant główny policji.

Zielona Góra: specjalista od pozyskiwania specjalistów
Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Wyborcza stawia pytanie, co robi prezes zielonogórskiego szpitala? Odpowiada sama sobie: rewolucję. Polega ona na tym, że prezes rozwiązuje stare kontrakty z lekarzami i zatrudnia nowych. Sięga po specjalistów cenionych w Polsce i Europie. Lekarzy doświadczonych, z dorobkiem naukowym, którzy prowadzą także katedry na młodym wydziale Uniwersytetu Zielonogórskiego (UZ).

Ostatnim „nabytkiem” b. komendanta jest profesor Paweł Golusiński, który kieruje jedną z katedr na wydziale lekarskim UZ. Profesor jest otorynolaryngologiem, który także operuje guzy głowy i szyi -czytamy w tekście "Prezes szpitala złowił kolejnego cenionego lekarza".

W maju ub.r. w szpitalu rozpoczął pracę Marek Szwiec, onkolog i genetyk, został kierownikiem oddziału zielonogórskiej onkologii. Pacjentów leczy immunoterapią. Wcześniej do szpitala ściągnięto świetnego torakochirurga, prof. Romana Lewandowskiego - wylicza Wyborcza, a przymiotników przy tym nie szczędzi.

Czytaj: zielonagora.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum