Zielona Góra: pracownicy szpitala w Sulechowie nie chcą połączenia ze Szpitalem Uniwersyteckim

Autor: Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia • • 10 kwietnia 2019 12:11

SP ZOZ Szpital w Sulechowie nie wyraził zgody na połączenie placówki ze Szpitalem Uniwersyteckim. Inicjatywa konsolidacji obu lecznic wyszła od starosty Krzysztofa Romankiewicza.

Zielona Góra: pracownicy szpitala w Sulechowie nie chcą połączenia ze Szpitalem Uniwersyteckim
Zdaniem załogi najlepszy rozwój placówki zapewni jej niezależność i bliższa współpraca z Uniwersytetem Zielonogórskim Fot. Archiwum

Decyzję pracowników sulechowskiego szpitala przedstawił we wtorek (9 kwietnia) na konferencji prasowej zastępca dyrektora Waldemar Micewski. Zaznaczył, że pracownicy lecznicy są przekonani, iż najlepszy rozwój placówki zapewni jej niezależność i bliższa współpraca z Uniwersytetem Zielonogórskim - informuje Gazeta Lubuska.

Z kolei prof. Tadeusz Kuczyński, rektor uczelni, wyjaśnił, że z punktu wiedzenia uniwersytetu, jest obojętnie, czy szpital będzie samodzielną jednostką, czy też połączoną z inną. Uczelni chodzi jedynie o zajęcia na dedykowanych oddziałach klinicznych. Rektor dodał, że o połączeniu szpitali można by rozmawiać tylko wtedy, gdyby wszyscy byli przekonani do konsolidacji, tak jednak nie jest.

Obecnie uczelnia może zaoferować szpitalowi w Sulechowie kadrę oraz pomoc w utworzeniu oddziałów klinicznych, dzięki którym szpital uzyska wyższy stopień referencyjności, a co za tym idzie - większe pieniądze.

Pomysł na połączenie obu szpitali pojawił się z powodu zadłużenia sulechowskiej lecznicy na kwotę 4,5 mln zł. Starosta Krzysztof Romankiewicz zapewnia jednak, że nie zrobi niczego bez akceptacji pracowników szpitala i mieszkańców powiatu zielonogórskiego.

Więcej: gazetalubuska.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum