Zielona Góra: popularny ośrodek rehabilitacyjny został bez kontraktu

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 17 czerwca 2014 20:38

Zielonogórski Ośrodek "Rehabilitacja", który od 14 lat przyjmował pacjentów, przegrał konkurs organizowany przez NFZ na kolejne trzy lata. Właścicielki placówki są załamane. Piszą odwołania, ale załoga już dostała wypowiedzenia.

Niepubliczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Rehabilitacja" jest trzecim co do wielkości zakładem w Zielonej Górze, który wykonuje ambulatoryjną fizjoterapię. Drzwi zamyka w lipcu. Przegrał konkurs o pieniądze z NFZ. Tymczasem z jego usług korzystało ok. 300 osób dziennie. Rocznie nawet 5 tys.(wykonywano tu 36 tys. zabiegów).

Ośrodek zajmuje ponad 400 m kw, ma nowoczesne wyposażonie. Zatrudnia masażystów, fizjoterapeutów i rehabilitantów. Obecnie cała 12-osobowa załoga jest na wypowiedzeniach.

Właścicielki przyznają, że źle odczytały regulamin konkursu. Najważniejsze było zatrudnienie magistra rehabilitacji z drugim stopniem. Taka osoba miała zacząć pracować w ośrodku od lipca, czyli wtedy kiedy ruszyłby kontrakt.

Tylko w ub.r. zainwestowano kilkadziesiąt tysięcy w nowy sprzęt. Bez umowy z Funduszem, korzystając tylko z komercyjnego klienta, placówka nie zarobi na siebie.

NFZ zapewnia, że pacjenci nie ucierpią. Od 1 lipca te świadczenia w Zielonej Górze będzie realizować sześć placówek, które biorąc pod uwagę sprzęt, kadrę i zaproponowaną cenę, zdobyły w konkursie więcej punktów niż przychodnia "Rehabilitacja". Co ważne, Funduszowi udało się kupić w mieście ok. 4 procent więcej zabiegów.

Więcej: zielonagora.gazeta.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum