Zielona Góra: pacjenci marzną, czy im się tylko wydaje?

Autor: JJ, Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia • • 28 stycznia 2010 16:00

Czy w Szpitalu Wojewódzkim SP ZOZ im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze niskie temperatury, gdy wieje wiatr, dają się we znaki pacjentom?

Czytelnik Gazety Lubuskiej poinformował redakcję, że na oddziale chirurgii klatki piersiowej w szpitalu wojewódzkim panują skandaliczne warunki. Na oddziale jest po prostu zimno. Wizyta dziennikarki w szpitalu nie potwierdziła jednak tej informacji.

Portal rynekzdrowia.pl zapytał w Lubuskim Oddziale Wojewódzkim NFZ, czy tam również napłynęły jakieś sygnały o tym, że pacjenci oddziału torakochirurgii narzekają na chłód.

– Rzecznik praw pacjenta w naszym oddziale nie odebrał ani jednej skargi w sprawie zimna na tym oddziale. Mimo to, jak zawsze przy interwencjach medialnych, poprosi oficjalnie dyrekcję szpitala o wyjaśnienie tej sytuacji – mówi portalowi rynek zdrowia.pl Sylwia Malcher-Nowak.

Rzeczniczka szpitala, Adriana Wilczyńska potwierdza, że okna na oddziale torakochirurgii rzeczywiście są w stanie wymagającym remontu. I już w najbliższym czasie taki remont zostanie przeprowadzony.

– Wczoraj osobiście sprawdziłam i stwierdzam, że nic nie zagraża tam pacjentom. Poczucie chłodu jest odczuciem bardzo subiektywnym i rozmawiając z pacjentami tylko jeden stwierdził, że mogłoby być trochę cieplej – powiedziała w rozmowie z portalem rynek zdrowia.pl Wilczyńska.

Na wszelki wypadek do pomieszczeń na oddziale wstawiono dodatkowe grzejniki oraz wydano pacjentom dodatkowe koce.

– Mamy w planach, ze względu na duże zapotrzebowanie, poszerzenie tego oddziału z 27 do 40 łóżek. W przyszłym tygodniu we wtorek zarząd szpitala spotka się z personelem lekarskim i przedstawi mu ostateczną koncepcję funkcjonowania tego oddziału. Ponieważ jest to ostatni budynek, wymagający remontu, będą również w nim przeprowadzone różne prace, także związane z wymianą okien – dodała rzecznik.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum