Zielona Góra: oddział kliniczny chirurgii naczyniowej ma nowego szefa

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 08 września 2019 09:51

Jak informuje Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze, od września kierownictwo Klinicznego Oddziału Chirurgii Naczyniowej objął prof. dr hab. Łukasz Dzieciuchowicz. Zastąpił na tym stanowisku odchodzącego na emeryturę lek. med. Jacka Mikulskiego.

Zielona Góra: oddział kliniczny chirurgii naczyniowej ma nowego szefa
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prof. Łukasz Dzieciuchowicz był do tej pory związany z poznańskim środowiskiem lekarskim. Kończył Akademię Medyczną im. Karola Marcinkowskiego w tym mieście, tam też uzyskał kolejne specjalizacje z chirurgii ogólnej i naczyniowej. Na poznańskiej uczelni uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk medycznych, a następnie profesora. Brał udział w wielu zagranicznych stażach klinicznych m.in. we Francji, Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii i Brazylii. Jest laureatem wielu nagród naukowych z dziedziny chirurgii naczyniowej.

Wśród atutów zielonogórskiego szpitala profesor wymienia przede wszystkim salę hybrydową. - W chirurgii naczyniowej możliwość robienia tego typu zabiegów jest bardzo ważna. Drugi element to bardzo pozytywie nastawiony do pracy zespół na oddziale chirurgii naczyń - mówi.

Prof. Łukasz Dzieciuchowicz obejmie także kierownictwo Katedry Chirurgii Chorób Naczyń, która została powołana na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Jakie plany wiąże ze szpitalem? - Oprócz klasycznej chirurgii naczyniowej chciałbym przede wszystkim rozwinąć chirurgię wewnątrznaczyniową, zarówno w leczeniu stanów przewlekłych, jak i chirurgię kończyn, tętniaki aorty, czy różne ostre choroby naczyniowe, jak zakrzepica żył głębokich, które też można leczyć w ten sposób. Przynosi to dobre efekty. W tym kierunku chciałbym rozwijać oddział - zapowiada.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum