Zielona Góra: jest prywatny szpital - kontraktu nie będzie

Autor: Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia • • 24 maja 2011 12:58

W zielonogórskim Aldemed Centrum Medycznym w lutym otwarto nowoczesny blok operacyjny i oddział szpitalny, na którym odbywać się miały m.in. operacje przepuklin, usuwanie zmian skórnych. Obiekt stoi jednak pusty. Lecznica nie dostała kontraktu na świadczenie tam usług.

Zielona Góra: jest prywatny szpital - kontraktu nie będzie
Działalność placówki opiera się głównie na specjalistycznych poradniach czy badaniach diagnostycznych, na które szpital ma umowę z Funduszem i nielicznych świadczeniach komercyjnych.

Nowy blok operacyjny i oddział szpitalny, który jest także przygotowany na zabiegi z neurochirurgii, ortopedii, laryngologii, ginekologii i urologii świecą zaś pustkami.

Remont i zakup specjalistycznego wyposażenia kosztował prawie 30 mln zł. Każdy miesiąc przestoju zaś generuje straty w wysokości 80 tys. zł. Dyrekcja szpitala liczyła, że po uruchomieniu oddziału podpiszę umowę z NFZ na zabiegi operacyjne. Tak się jednak nie stało.

I nie ma szans by wkrótce to się zmieniło. Fundusz podkreśla, że konkursy w tym zakresie na najbliższe 3 lata zostały rozstrzygnięte jesienią. O dodatkowych umowach nie ma więc mowy.

Więcej:www.gazetalubuska.pl
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum