Zielona Góra: do szpitala uniwersyteckiego trafiły kolejne dary ze Szwajcarii

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 15 czerwca 2018 15:35

W marcu br. do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze trafiło 41 łóżek elektrycznych. Nie był to koniec prezentów ze Szwajcarii. Szpital zyskał właśnie kolejny sprzęt medyczny, m.in. łóżka, wózki inwalidzkie i rotatory.

Jak przypomina biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, kilka miesięcy temu Komandoria Zakonu Joannitów w Szwajcarii ofiarowała Szpitalowi Uniwersyteckiemu w Zielonej Górze 41 łóżek elektrycznych. Przekazał je Franz Friedrich Prinz von Preussen, Książę Pruski z rodu Hohenzollernów, który urodził się w zielonogórskim szpitalu i współpracuje z zakonem.

Wówczas padło też zapewnienie, że to nie koniec wsparcia dla Szpitala Uniwersyteckiego. Te słowa się potwierdziły. Do lecznicy trafił właśnie kolejne dary ze Szwajcarii, wśród prezentów znalazły się nie tylko łóżka, ale też sprzęt medyczny:
- 31 elektrycznych łóżek szpitalnych, częściowo z materacami i kratkami bocznych,
- 9 wózków inwalidzkich,
- 29 rolatorów,
- 3 podnośniki,
- 2 sterylizatory,
- 1 wentylator medyczny,
- 3 wiertarki akumulatorowe z dodatkami,
- produkty higieny osobistej

Zakon Szpitalników św. Jana z Jerozolimy, nazywany w skrócie joannitami, to znany z historii zakon rycerski. Podobnie jak w średniowieczu, także w XX wieku prowadził szpitale – zarówno w czasie wojny, jak i pokoju.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum