Zielona Góra: długoletni dyrektor nadal będzie zarządzał szpitalem

Autor: KL,Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia • • 30 lipca 2011 16:07

W sobotę (30 lipca) Zarząd Województwa Lubuskiego i Waldemar Taborski podpisali porozumienie, które powinno zakończyć konflikt w zielonogórskim szpitalu. Waldemar Taborski od 1 sierpnia podpisze umowę cywilno-prawną na pełnienie funkcji dyrektora szpitala, na czas nieokreślony.

Zielona Góra: długoletni dyrektor nadal będzie zarządzał szpitalem
W umowie określono zadania i cele, która ma osiągnąć Szpital Wojewódzki SP ZOZ w Zielonej Górze pod jego kierownictwem przez rok. Są one poufne, ale wiadomo, że dotyczą poprawy funkcjonowania szpitala. I te cele zostaną ocenione przez Zarząd Województwa w sierpniu 2012 roku - podała Gazeta Lubuska.

 

Przypomnijmy. Waldemar Taborski - od 12 lat szef szpitala w Zielonej Górze - wygrał w czerwcu konkurs na dyrektora tej placówiki. Przez dwa miesiące dyrektor negocjował kontrakt z marszałek Elżbietą Polak. Bez efektu.

Zarząd województwa zamiast 6-letniego angażu zaproponował Waldemarowi Taborskiemu roczny kontrakt oraz umowę cywilnoprawną, która w razie przekroczenia planów finansowych nakładałaby na dyrektora kary pieniężne. Sprzeciwili się temu radni opozycji w sejmiku oraz szpitalne związki zawodowe.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum