Zielona Góra: centrum urazowe w szpitalu wojewódzkim

Autor: Anna Kaczmarek/Rynek Zdrowia • • 03 listopada 2009 13:15

Szpital Wojewódzki Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze, będzie jednym z 14 szpitali w Polsce, gdzie zostanie utworzone centrum urazowe. Placówka na niezbędne inwestycje otrzyma 10 mln zł.

– Dostosowanie się do warunków stawianych przez Ministerstwo Zdrowia dotyczących utworzenia centrum urazowego zajmie nam 2-3 lata. Wykonanych zostanie szereg remontów, zakupimy nowoczesną aparaturę – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Adriana Wilczyńska, rzecznik prasowy szpitala.

Spełniony zostanie też warunek współpracy placówki z uczelnia medyczną.

Co do inwestycji, to jak informuje rzecznik szpitala, placówka wyremontuje lądowisko dla helikopterów, co będzie kosztowało ok. 2 mln zł, a także wyremontuje drogę dojazdową do szpitalnego oddziału ratunkowego oraz sale szpitalne.

Planowane są też duże zakupy nowoczesnego sprzętu.

– Zostanie zakupiony m.in.: aparat USG za 400 tys. zł, sprzęt do pracowni endoskopii za 1 mln 667 tys. zł, ramię C za 300 tys. zł oraz respirator za 180 tys. zł – wymienia Adriana Wilczyńska.

Decyzję o lokalizacji centrum urazowego w zielonogórskiej placówce podjęto z uwagi na bardzo rozwiniętą działalność oddziałów urazowych szpitala, a także ze względu na to, że placówka posiada oddział torakochirurgii.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum