Zgierz: szpital jednoimienny powróci do swojego profilu sprzed pandemii

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 lipca 2020 11:09

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgierzu, który podczas pandemii przyjmował wyłącznie pacjentów z COVID-19 albo z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, od sierpnia będzie stopniowo powracał do swojej normalnej działalności - poinformował marszałek woj. łódzkiego Grzegorz Schreiber.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

- Wspólnie z panem wojewodą, w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia, uznaliśmy, że przyszedł czas, żeby szpitalowi jednoimiennemu w Zgierzu przywrócić częściowo funkcję szpitala wojewódzkiego. Część placówki - dawny budynek szpitala psychiatrycznego - zostanie wydzielona i będzie pełnić funkcję czysto covidową. W głównym budynku będą odbywały się normalne zabiegi i normalna praca szpitala wojewódzkiego - przekazał Schreiber.

Przygotowano harmonogram prac niezbędnych do ponownego przekształcenia placówki jednoimiennej w wielospecjalistyczny szpital wojewódzki. Proces ten rozpocznie się 13 sierpnia

- Rozpoczniemy od ozonowania wszystkich budynków, likwidacji śluz, malowania. Chcę, żeby pierwszy pacjent, który trafi do szpitala, czuł się bezpiecznie - podkreśliła dyrektorka zgierskiego szpitala Agnieszka Jóźwik.

Najpierw otwarte zostaną oddziały na III piętrze: pediatria, neonatologia, ginekologia i rehabilitacja stacjonarna. Później uruchomione zostaną oddziały zabiegowe i internistyczny, a w ostatniej kolejności - diagnostyka obrazowa, laboratorium i szpitalny oddział ratunkowy.

W zgierskim szpitalu nadal pozostanie 150 łóżek przeznaczonych dla pacjentów z koronawirusem, wyposażonych m.in. w dostęp do tlenu. Chorzy z wydzielonej części szpitala zostaną odizolowani od pozostałych. Aby dodatkowo zmniejszyć zagrożenie zakażeniem, marszałek zdecydował o zakupie nowego tomografu komputerowego dla szpitala w Zgierzu, który stanie w części covidowej.

Agnieszka Grzelak-Michałowska (PAP)

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum