Zdaniem rektora, policjant to świetny kandydat na prezesa szpitala

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 04 października 2017 08:56

Zdaniem prof. Tadeusza Kuczyńskiego, rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego, jeśli ktoś kierował wojewódzką, a potem krajową policją,to musi być znakomitym organizatorem. Po pierwszym miesiącu pracy Marka Działoszyńskiego, jako prezesa szpitalnej spółki wyraża się o nim w superlatywach.

Zdaniem rektora, policjant to świetny kandydat na prezesa szpitala
Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego: - Działoszyński to świetny kandydat na prezesa szpitala

We wtorek (3 pazdziernika) na briefingu prasowym powołanie prezesa Działoszyńskiego oceniał prof. Tadeusz Kuczyński, rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jego zdaniem to świetny kandydat. Jego nominację ostro krytykuje prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

Jak tłumaczył prof. Kuczyński, w szpitalu nie odbył się konkurs na objęcie funkcji prezesa szpitala ze względu na czas. Szpital nie mógł nie mieć szefa przez kilka tygodni - stąd ten krok. Nominacja jest na rok, potem będzie konkurs.

Uniwersytet od sierpnia jest właścicielem szpitala klinicznego w Zielonej Górze. Ma 51 proc. udziałów, 49 proc. należy do samorządu woj. lubuskiego. Pierwszym prezesem szpitalnej spółki został Marek Działoszyński, były komendant główny policji.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum