Zaświadczenie konieczne przy zmianie leków

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia • • 27 kwietnia 2010 19:24

Podatnik chcący dokonać odliczenia wydatków na leki musi w ramach ulgi rehabilitacyjnej musi to udokumentować zaświadczeniem

Osoby niepełnosprawne lub te, które mają na utrzymaniu niepełnosprawnych członków rodziny, mogą odliczyć od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej m.in. wydatki na leki. Odliczeniu podlegają jednak tylko te wydatki na lekarstwa, które zalecił stosować stale lub czasowo lekarz specjalista.

W wielu przypadkach jednak zdarza się, że lekarz w trakcie leczenia zmienia pacjentowi leki. Jeśli podatnik odlicza w rocznym PIT wydatki na leki, które lekarz zmienił, to każda zmiana leków pociąga za sobą konieczność odzwierciedlenia tego w dokumencie od lekarza specjalisty. Potwierdza to Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na pytanie Dziennika Gazeta Prawna.

Resort finansów wyjaśnił, że w ramach ulgi rehabilitacyjnej odliczeniu od dochodu podlegają m.in. ceny leków w wysokości stanowiącej różnicę pomiędzy poniesionymi wydatkami w danym miesiącu a kwotą 100 zł, jeśli lekarz specjalista stwierdzi, że osoba niepełnosprawna powinna stosować je stale lub czasowo.

Więcej: Gazeta Prawna

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum