Zastrzyk finansowy dla podlaskich szpitali

Autor: Radio Akadera/Rynek Zdrowia • • 16 czerwca 2009 20:05

Zarząd Województwa Podlaskiego postanowił dofinansować swoje szpitale. Fundusze otrzymają: Szpital Wojewódzki w Łomży oraz Szpital Gruźlicy i Chorób Płuc w Białymstoku.

Szpital Wojewódzki w Łomży otrzyma 221 tys. złotych na zakup sprzętu diagnostyczno-zabiegowego m.in. aparatów USG, EKG, defibrylatorów, respiratorów czy pomp infuzyjnych – podaje radio Akadera.

Prawie 200 tysięcy złotych otrzyma z kolei Szpital Gruźlicy i Chorób Płuc w Białymstoku na projekt modernizacji budynku. W placówce planowany jest remont i utworzenie nowego oddziału rehabilitacji pulmonologicznej, liczącego około 25-30 łóżek. Koszt tego przedsięwzięcia to ponad 16 mln zł.

Ponieważ Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku planuje remont i adaptację do swoich potrzeb budynku w sąsiedztwie swojej siedziby, na co w przyszłym roku będzie trzeba wydać około 10 mln zł, samorządowcy zaakceptowali wstępnie uchwałę o zabezpieczeniu w budżecie na rok 2010 kwoty 3,3 mln zł. Ostateczna decyzja w tej sprawie należeć będzie do radnych sejmiku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum