×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zarządzanie w szpitalu? Zapytajmy brokera

Autor: PW • Źródło: Rynek Zdrowia29 listopada 2022 20:30

Firmy zewnętrzne coraz częściej charakteryzuje nowatorskie podejście do oczekiwań szpitali – mówi Piotr Welenc, ekspert, Supra Brokers SA. Jak przekonuje, na przykład brokerzy nie ograniczają się do jednego typu usług.

Zarządzanie w szpitalu? Zapytajmy brokera
Fot. PTWPFirmy zewnętrzne coraz częściej charakteryzuje nowatorskie podejście do oczekiwań szpitali – mówi Piotr Welenc Fot. AdobeStock

Broker doradzi strategicznie

- Nawiązując współpracę z podmiotem stajemy się partnerem i doradcą w różnych obszarach. Firmie zewnętrznej, o tyle łatwiej jest pełnić usługi doradcze, że dysponuje szerszym dostępem do uznanych certyfikowanych specjalistów – przekonywał na sesji dotyczącej finansów szpitali, podczas XVIII Forum Rynku Zdrowia.

Wskazywał m.in. na doradztwo brokera w zakresie zarządzania strategicznego. Takie zarządzanie – jak ocenił - pozwala koncentrować się na najważniejszych problemach, poprawie jakości i sprawności zarządzania, dążeniu do utrzymywania przewagi konkurencyjnej.

– Wydawane pieniądze powinny iść za strategią, nie być rozdrabniane na działania niestrategiczne, przypadkowe – mówił.

 Piotr Welenc, ekspert, Supra Brokers SA
Piotr Welenc, ekspert, Supra Brokers SA

Jak zwrócił uwagę, model zarządzania przez finanse nie wytrzymał próby czasu.

Zgodność zarządzania

- Zgodność zarządzania oznacza dzisiaj nie tylko zarządzanie ryzykiem, ale również wiedzą, kapitałem intelektualnym. Obecnie zgodność zarządzania osiąga się poprzez m.in. wiedzę o tym kto jest odbiorcą usług, w jakim otoczeniu prawnym funkcjonuje szpital, jakie są silne i słabe strony placówki – mówił Piotr Welenc, dodając, że takiej wiedzy dostarczają firmy doradcze pomagające w tworzeniu strategii rozwoju.

- Firma będąca brokerem ubezpieczeniowym, realizując nowatorskie podejście do potrzeb szpitali staje się zatem także brokerem realnej wiedzy, dobrej praktyki, daje możliwość przygotowania programów strategicznych – podkreślał.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze