Zarządzanie w szpitalu? Zapytajmy brokera
Firmy zewnętrzne coraz częściej charakteryzuje nowatorskie podejście do oczekiwań szpitali – mówi Piotr Welenc, ekspert, Supra Brokers SA. Jak przekonuje, na przykład brokerzy nie ograniczają się do jednego typu usług.

Broker doradzi strategicznie
- Nawiązując współpracę z podmiotem stajemy się partnerem i doradcą w różnych obszarach. Firmie zewnętrznej, o tyle łatwiej jest pełnić usługi doradcze, że dysponuje szerszym dostępem do uznanych certyfikowanych specjalistów – przekonywał na sesji dotyczącej finansów szpitali, podczas XVIII Forum Rynku Zdrowia.
Wskazywał m.in. na doradztwo brokera w zakresie zarządzania strategicznego. Takie zarządzanie – jak ocenił - pozwala koncentrować się na najważniejszych problemach, poprawie jakości i sprawności zarządzania, dążeniu do utrzymywania przewagi konkurencyjnej.
– Wydawane pieniądze powinny iść za strategią, nie być rozdrabniane na działania niestrategiczne, przypadkowe – mówił.
Jak zwrócił uwagę, model zarządzania przez finanse nie wytrzymał próby czasu.
Zgodność zarządzania
- Zgodność zarządzania oznacza dzisiaj nie tylko zarządzanie ryzykiem, ale również wiedzą, kapitałem intelektualnym. Obecnie zgodność zarządzania osiąga się poprzez m.in. wiedzę o tym kto jest odbiorcą usług, w jakim otoczeniu prawnym funkcjonuje szpital, jakie są silne i słabe strony placówki – mówił Piotr Welenc, dodając, że takiej wiedzy dostarczają firmy doradcze pomagające w tworzeniu strategii rozwoju.
- Firma będąca brokerem ubezpieczeniowym, realizując nowatorskie podejście do potrzeb szpitali staje się zatem także brokerem realnej wiedzy, dobrej praktyki, daje możliwość przygotowania programów strategicznych – podkreślał.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)