×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zarządzanie, czyli wszyscy mówią o kosztach

Autor: PW/Rynek Zdrowia29 października 2013 11:25

Płatnik nie dysponuje dobrymi narzędziami pozyskiwania niezbędnych danych kosztowych, gdyż szpitale nie prowadzą sprawozdawczości według jednego obowiązującego standardu. W efekcie mamy kłopot z przyjęciem właściwej metody wyceny procedur medycznych - przypomniała podczas sesji "Zarządzanie placówkami ochrony zdrowia - wybrane zagadnienia" w trakcie IX Forum Rynku Zdrowia Wiesława Kłos, zastępca prezesa NFZ ds. finansowych.

Zarządzanie, czyli wszyscy mówią o kosztach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak tłumaczyła wiceprezes Funduszu, wobec różnorodności sposobów leczenia i zróżnicowania organizacyjnego jednostek, nie sposób podejść do wyceny bazując na rzeczywistych kosztach, ponieważ uzyskane dane są nieporównywalne.

- Zasadnicze problemy wiążą się nie z wypełnieniem kart kosztowych, ale kart diagnostyczno-terapeutycznych, czyli tych, które mają wskazać, jaki jest najczęstszy tryb postępowania w danej jednostce chorobowej - stwierdziła Wiesława Kłos podczas sesji, w której uczestniczyli także dyrektorzy szpitali różnych organów założycielskich oraz przedstawiciele firm współpracujących z lecznicami.

Prezentujemy zapis wideo całej sesji (Warszawa, 23 października 2013 r.).


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze