Zarobki lekarzy: nawet 950 zł za godzinę pracy

Autor: RMF FM/Rynek Zdrowia • • 07 kwietnia 2017 09:06

Wśród najlepiej zarabiających w kraju lekarzy są m.in kardiolodzy. Godzina ich pracy w lecznicy prywatnej może być wyceniona na 950 zł brutto. Zdecydowanie gorzej wyceniani są lekarze na oddziale ratunkowym. W szpitalu wojewódzkim za godzinę ten specjalista dostanie ok. 28 złotych - donosi RMF FM.

Zarobki lekarzy: nawet 950 zł za godzinę pracy
Według analizy, która powstała na zlecenie ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, bez wątpienia najlepiej opłacaną grupą są lekarze kardiologii inwazyjnej. Fot. archiwum

Według analizy, która powstała na zlecenie ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, bez wątpienia najlepiej opłacaną grupą są lekarze kardiologii inwazyjnej.

W tej specjalności widać jednak największe rozbieżności w wynagrodzeniu. Minimalna stawka za godzinę pracy lekarza w pracowni hemodynamiki to 34 złote. Co ciekawe, to także stawka w prywatnej placówce. Średnia stawka godzinowa w kardiologii interwencyjnej waha się od 120 do 420 złotych.

Z raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że najmniejsze rozbieżności w wynagrodzeniach są w neurologii - zaledwie kilka złotych w szpitalach klinicznych i kilkanaście w wojewódzkich. Neurolog w szpitalu klinicznym może liczyć od 60 do 65 złotych za godzinę, w szpitalu wojewódzkim od 41 do 94 złotych a w powiatowym od 52 do 77 złotych.

W stosunkowo dobrze opłacanej ortopedii lekarze średnio zarabiają 130 złotych za godzinę. 

Więcej: www.rmf24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum