Zamość: pacjentka zmarła po amputacji nogi, prokuratura bada...

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 22 marca 2016 17:02

Prokuratura Rejonowa w Zamościu prowadzi postępowanie wyjaśniające, czy lekarze ze Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu popełnili błąd, w wyniku którego zmarła 74-letnia mieszkanka gminy Rejowiec.

Córka zmarłej 74-latki wskazała prokuraturze na ewentualną możliwość popełnienia błędów przez lekarzy ze szpitala w Zamościu. Fot. Archiwum

Jak informuje Dziennik Wschodni, w zamojskim szpitalu kobieta przeszła amputację nogi, po tym jak po zatorze wystąpiła martwica kończyny. Po kilku tygodniach konieczna okazało się usunięcie zatoru, który utworzył się w drugiej nodze. Po tej operacji 22 lutego chorą wypisano do domu.

Według rodziny pacjentki, już wtedy kobieta źle się czuła. Miała problemy z oddychaniem, bolał ją brzuch. Następnego dnia rodzina wezwała karetkę, która zawiozła chorą do szpitala w Chełmie. 74-latka miała zapalenie otrzewnej i sepsę. Wykonano operację (m.in. amputowano drugą nogę), ale lekarzom nie udało się uratować jej życia.

Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie od córki kobiety, która wskazuje na ewentualną możliwość popełnienia błędów przez lekarzy ze szpitala w Zamościu.

Więcej: www.dziennikwschodni.plz

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum