Zamknięto stację dializ w Sopocie

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 12 czerwca 2017 12:55

Korzystający z niej do tej pory pacjenci i przyjeżdżający do Sopotu kuracjusze mają być kierowani na zabiegi do pięciu innych placówek prowadzących dializy w Trójmieście.

Zamknięto stację dializ w Sopocie
Fot. archiwum

Sopocka stacja dializ mieściła się na ul. Grunwaldzkiej 1-3, na powierzchni 215 m kw. wynajmowanych od Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz-Kosko. Powodem zamknięcia stacji dializ było wygaśnięcie umowy ze szpitalem  na dzierżawę pomieszczeń. Pomieszczenia dzierżawiło Centrum Dializa z Sosnowca, a od kilku miesięcy usługi świadczył nowy operator - DaVita, czyli polski oddział międzynarodowej firmy DaVita HealthCare Partners.

Gazeta Wyborcza podaje, że szpital ogłosił przetarg z ceną wywoławczą 130 zł za mkw. za wynajem, tymczasem oferta złożona przez firmę Centrum Dializa  była trzykrotnie niższa niż cena wywoławcza. 

Ze stacji dializ w Sopocie korzystało wielu turystów, również z zagranicy. Na stacje dializ w kurortach jest duże zapotrzebowanie. Turyści, którzy będą chcieli skorzystać z dializ w Trójmieście, powinni jak najszybciej skontaktować się z pozostałymi placówkami świadczącymi takie usługi.

- Im szybciej będziemy znali terminy, w których pacjenci będą chcieli skorzystać z zabiegu, tym łatwiej będzie nam zaplanować pracę - dowiedziała się w stacji dializ 7 Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku Gazeta Wyborcza.

Więcej: trojmiasto.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum