Zamknięto oddział obserwacyjno-zakaźny w szpitalu w Makowie Podhalańskim

Autor: suskiDlaWas.info/Rynek Zdrowia • • 11 lipca 2019 10:10

Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ wyraził zgodę na zamknięcie oddziału obserwacyjno-zakaźnego Szpitala w Makowie Podhalańskim. Decyzja ta zapadła na prośbę dyrektor ZOZ w Suchej Beskidzkiej, w strukturach, którego znajduje się wspomniana placówka.

Zamknięto oddział obserwacyjno-zakaźny w szpitalu w Makowie Podhalańskim
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pismo w tej sprawie dyrekcja szpitala przesłała do Funduszu 24 maja br., prosząc o rozwiązanie za porozumieniem stron umowy w zakresie oddziału chorób zakaźnych.Wniosek został rozpatrzony zgodnie z obowiązującymi przepisami i pozytywnie zaopiniowany. Dyrekcja szpitala rozwiązanie umowy tłumaczy problemami kadrowymi na oddziale - podaje serwis suski.dlawas.info.

Jak informuje Aleksandra Kwiecień, rzeczniczka prasowa Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego 
NFZ, po zamknięciu oddziału chorób zakaźnych w Szpitalu w Suchej Beskidzkiej (w którego strukturach działał oddział chorób zakaźnych w Makowie Podhalańskim) pacjenci będą mieli możliwość leczenia się na 11 oddziałach chorób zakaźnych w szpitalach w: Krakowie, Proszowicach, Myślenicach, Miechowie, Olkuszu, Nowym Sączu i Dąbrowie Tarnowskiej.

Jednocześnie MOW NFZ podkreśla, że w pierwszym półroczu 2019 r. na wspomnianym oddziale zakaźnym leczonych było 161 osób, co w porównaniu z innymi oddziałami jest jedną z najmniejszych ilości pacjentów w województwie.

Więcej: suski.dlawas.info

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze