Zambrów: zagrożona budowa bloku operacyjnego

Autor: Gazeta Współczesna/Rynek Zdrowia • • 09 listopada 2009 13:45

Urząd Marszałkowski w Białymstoku odrzucił wniosek o dotację dla Szpitala Powiatowego w Zambrowie. Szpital nie dostanie 3 mln zł dotacji na modernizację. Oznacza to, że zagrożone są plany budowy bloku operacyjnego.

Modernizacja zambrowskiego szpitala została rozpisana na trzy lata budżetowe, czyli do 2014 roku. Koszt całej inwestycji to ponad 13 mln zł. Szpital, który jest spółką władz powiatu i miasta, wnioskował do marszałka o unijną dotację w kwocie 3 mln zł.

– Wniosek odpadł, bo wnioskodawca z dotacji chciał korzystać do 2014 roku, a w tym programie wydatkowanie przewidziane jest do 2013 roku – tłumaczy Jan Kwasowski, rzecznik marszałka województwa podlaskiego.

Starosta zambrowski Stanisław Rykaczewski informuje, że marszałek ma czas do 20 listopada na rozpatrzenie protestu. Nie kryje, że w przypadku nie otrzymania dotacji,  będzie zmuszony do szukania oszczędności. Może to doprowadzić do zrezygnowania np. z jednej z sal bloku operacyjnego. O oszczędnościach myśli także dyrektor placówki, który już rozmawiał z autorem projektu o ewentualnych poprawkach.

Trwają procedury przetargowe na wykonanie termomodernizacji szpitala i remontu klatek schodowych. Według planów, prace remontowe powinny rozpocząć się już w grudniu br. Choć wcześniej ich koszt szacowano na ok. 3,5 mln zł, to wszystko wskazuje na to, że uda się je zrealizować za około 2 mln zł. W maju przyszłego roku powinien rozpocząć się także remont ogrzewania centralnego. Szacowany koszt tej inwestycji to 500 tys. zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum