Zakończono okupację Starostwa w Trzebnicy, ale protest trwa

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 02 stycznia 2016 09:24

31 grudnia o godz. 8 pracownicy Szpitala im. św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy rozpoczęli okupację pomieszczeń Starostwa Powiatowego. Jak poinformował komitet protestacyjny, w akcji okupacyjnej brało udział ponad 70 osób reprezentujących wszystkie grupy zawodowe szpitala.

Zakończono okupację Starostwa w Trzebnicy, ale protest trwa
Zakończono okupację Starostwa w Trzebnicy, ale protest trwa. Fot. Archiwum

O poranku 1 stycznia 2016 r. pielęgniarki i lekarze, którzy chcieli wymienić protestujących, nie zostali wpuszczeni do budynku. - Drzwi są zamknięte na polecenie starosty. My chcieliśmy wymienić część kolegów, którzy są po pracy, po dyżurach - powiedział reporterowi RMF FM jeden z pracowników szpitala. - Nie ma możliwości, by podać im jedzenie, bo nas nikt nie wpuszcza- dodała inna rozmówczyni reportera.

”Narzucone przez Zarząd Powiatu reguły, polegające na uniemożliwianiu rotacyjnego przebiegu protestu, doprowadziły do sytuacji, że stanęliśmy przed wyborem, czy dbać o życie i zdrowie naszych pacjentów, czy kontynuować tę formę protestu. W obliczu poczucia odpowiedzialności za naszych pacjentów zdecydowaliśmy o zakończeniu tego etapu protestu” - poinformował w piątek (1 stycznia) komitet protestacyjny.

Z informacji zamieszczonej przez komitet protestacyjny na stronie internetowej szpitala wynika, że protestujący, podczas spotkania ze starostą i wicestarostą, przedstawili kandydaturę dra Adama Chełmońskiego na stanowisko dyrektora, gdyż jako kandydat załogi jest on ”gwarantem stabilnego rozwoju Szpitala”.

Zarząd powiatu nie wypowiedział się w tej sprawie.

Okupujący domagają się natychmiastowych decyzji w sprawie ratowania zadłużonej na blisko 30 mln złotych placówki - znanej na całym świecie z przeszczepów. To właśnie w trzebnickim szpitalu w latach siedemdziesiątych wykonano pierwszy taki zabieg w Polsce i od czego czasu trzebnicki Ośrodek Replantacji Kończyn, Mikrochirurgii, Chirurgii Ręki i Chirurgii Ogólnej ma na swym koncie kilkadziesiąt udanych przeszczepów.

Czytaj: Trzebnica: szpital otrzyma pomoc i nowego dyrektora

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum