×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zakończona prywatyzacja uzdrowiska w Połczynie

Autor: JJX/Rynek Zdrowia03 grudnia 2013 15:33

27 listopada 2013 r. została podpisana umowa sprzedaży pozostałych 17 521 akcji Skarbu Państwa Uzdrowiska Połczyn Grupa PGU (Zachodniopomorskie), stanowiących 0,93 proc. kapitału zakładowego, na rzecz większościowego akcjonariusza - KGHM I Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętych Aktywów Niepublicznych, należącego do spółki KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.

Zakończona prywatyzacja uzdrowiska w Połczynie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Tym samym TFI stało się większościowym właścicielem Uzdrowiska Połczyn, zwiększając posiadany pakiet akcji tej spółki do 91,38 proc..

Sprzedaż akcji stanowi realizację zapisów umowy sprzedaży akcji Uzdrowiska Połczyn Grupa PGU z siedzibą w Połczynie-Zdroju z dnia 22 sierpnia 2010 r. zawartej pomiędzy Skarbem Państwa a KGHM I Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym Aktywów Niepublicznych reprezentowanym przez KGHM TFI. Zbycie akcji Skarbu Państwa w spółce Uzdrowisko Połczyn Grupa PGU zakończyło proces prywatyzacji Spółki.

- To już drugie uzdrowisko, po Uzdrowiskach Kłodzkich, którego KGHM TFI stało się większościowym właścicielem. W przypadku Uzdrowiska Połczyn było to również zagwarantowane w umowie z 2010 roku, kiedy to fundusz KGHM I FIZAN nabył część udziałów kurortu od Skarbu Państwa. Konsekwentnie udaje się nam zmierzać do tego, aby Polska Grupa Uzdrowisk tworzona była przez uzdrowiska, których KGHM TFI będzie większościowym właścicielem - powiedziała Grażyna Matławska, Wiceprezes Zarządu KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SA, właściciela Polskiej Grupy Uzdrowisk.

- Taka sytuacja zdecydowanie zwiększa komfort pracy, zarówno z perspektywy inwestora, który może kontynuować rozpoczęte strategiczne inwestycje, jak i ze strony pracowników oraz kuracjuszy, którzy pracują i przebywają w coraz bardziej nowoczesnych ośrodkach, oferujących coraz wyższy standard usług. Co więcej, nasze ponad trzyletnie doświadczenie w zarządzaniu Polską Grupą Uzdrowisk stanowi podstawę i gwarancję dalszego rozwijania nowoczesnego rynku uzdrowiskowego, co nie pozostaje bez znaczenia dla całej branży turystycznej - dodała Matławska.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum