Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Caritas w Grybowie dostanie 8 mln zł na poprawę bezpieczeństwa

Autor: oprac. KM • Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie/Rynek Zdrowia23 września 2022 19:30

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Caritas w Grybowie otrzyma 8 056 631,42 zł. Pieniądze przekaże kancelaria premiera. Od 2020 r. w pobliżu ZOL-u jest osuwisko, które zagraża bezpieczeństwu placówki.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Caritas w Grybowie dostanie 8 mln zł na poprawę bezpieczeństwa
Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Caritas w Grybowie otrzyma 8 056 631,42 zł na poprawę bezpieczeństwa. Fot. Adobestock
  • Zakładowi Opiekuńczo-Leczniczemu Caritas w Grybowie zostanie przyznana pomoc w kwocie 8 056 631,42 złotych
  • Pieniądze będą przekazane przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów
  • W 2020 r. w pobliżu ZOL-u powstało osuwisko. Zagraża ono bezpieczeństwu placówki

8 mln zł dla ZOL-u w Grybowie

Jak poinformował Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie, grybowski ZOL dostanie ponad 8 mln zł na poprawę bezpieczeństwa. W 2020 roku w bezpośrednim sąsiedztwie placówki powstało osuwisko. ZOL znajduje się w budynku Caritas Diecezji Tarnowskiej po lewej stronie rzeki Białej, na zachód od mostu drogowego w ciągu drogi krajowej nr 28 i w wyniku powstania osuwiska bezpieczeństwo tego budynku jest zagrożone.

 W piątek 23 września odbył się briefing, podczas którego poruszono kwestię osuwiska i zapowiedziano inwestycję w kwocie 8 056 631,42 złotych. Dzięki tym pieniądzom, które przekaże Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, zostaną przeprowadzone prace stabilizujące mające na celu poprawę bezpieczeństwa placówki.

W styczniu 2021 roku budynek wraz z fragmentami niżej położonych murów w odcinkach przylegających do osuwiska został tymczasowo zabezpieczony stalową konstrukcją. Jednak niezbędne są gruntowne prace stabilizacyjne, w których wykorzystane zostaną dodatkowe elementy konstrukcyjne podziemne, m.in. kotwy i drenaże. W marcu 2022 Caritas Diecezji Tarnowskiej uzyskał od starosty nowosądeckiego zatwierdzenie projektu budowlanego oraz pozwolenie na stabilizację osuwiska.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum