×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Żagań: miejscowy szpital znów jest placówką jednoimienną

Autor: Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia08 października 2020 14:32

We wtorek (6 października 2020) zapadła decyzja wojewody lubuskiego, zgodnie z którą żagański szpital ponownie został placówką jednoimienną, przeznaczoną chorym na Covid-19. Pacjenci bez wirusa, a z innymi schorzeniami zostali przewiezieni do innych placówek.

Żagań: miejscowy szpital znów jest placówką jednoimienną
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym z Przychodnią filia Żagań przemianowanym na jednoimienny zakażony jest już personel. Już teraz na Covid-19 choruje kilkanaście osób z personelu medycznego a sanepid zapowiada, że będzie ich prawdopodobnie więcej. Jak informuje Justyna Wróbel-Gądek, rzeczniczka szpitala wojskowego, wszyscy zakażeni są na kwarantannie, zaś zakażeni pacjenci po prostu zostają w szpitalu.

O zakażeniu koronawirusem na Fecebooku poinformował także Paweł Lichtański, burmistrz Iłowej. Napisał on, że przez ostatnie dwa tygodnie był dwukrotnie na zwolnieniu lekarskim, mając typowe objawy przeziębienia. Dlatego jego kontakt z osobami trzecimi był bardzo ograniczony. Burmistrz wraz z rodziną przebywa na kwarantannie. Wynik dodatni ma również sekretarz miasta.

W szkole, w której pracuje żona burmistrza, dzieci oraz jedna z nauczycielek, z która miała kontakt, są pod nadzorem epidemicznym.

Zakażona jest również jedna z nauczycielek w PSP 1 w Żaganiu. Miała bardzo ograniczony kontakt z innymi nauczycielami i z dziećmi, bo wcześniej przemywała na zwolnieniu lekarskim i do pracy przyszła tylko na 4 godziny. Dwie klasy, z którymi miała kontakt, są w nadzorze epidemicznym.

Więcej: gazetalubuska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze