×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Żądają kontraktu NFZ dla Szpitala Południowego

Autor: oprac. JPP • Źródło: PAP29 marca 2022 22:28

Nie wiadomo, jakie będą losy Szpitala Południowego w Warszawie, gdy przestanie być szpitalem covidowym. To stanie się z końcem marca. Władze stolicy domagają się, aby placówka otrzymała kontrakt z NFZ.

Żądają kontraktu NFZ dla Szpitala Południowego
Szpital Południowy w Warszawie przestaje być szpitalem covidowym Fot. PAP/Rafał Guz

 

Żądają kontraktu NFZ dla Szpitala Południowego

Od 1 kwietnia nie będzie już szpitali przeznaczonych jedynie dla pacjentów z COVID-19. Wymagający hospitalizacji będą leczeni w zwykłych szpitalach z zachowaniem izolacji i zasad bezpieczeństwa. Dotyczy to również miejskiego Szpitala Południowego, który od 2021 roku pełni funkcję tymczasowego szpitala covidowego.

O jego dalsze losy zapytali dziennikarze prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

- Od wielu, wielu lat i miesięcy domagamy się, żeby ten szpital dostał kontrakt z NFZ - powiedział we wtorek Trzaskowski.

- Wydawało się, że jesteśmy bliscy rozwiązania, kiedy rządzący sami doceniali wagę tego szpitala, gdy przekształcili go w covidowy. Wtedy było widać, jak ważne jest to, żeby Ursynów - dzielnica, która liczy sobie prawie 200 tysięcy mieszkańców miała szpital  - dodał.

Wojewoda: Szpital Południowy nie jest dookńczony

Podkreślił, że cały czas ratusz walczy o kontrakt.

- Natomiast przygotowywaliśmy się też na inne rozwiązanie, w którym część kontraktu Szpitala na Solcu byłaby przeniesiona do Szpitala Południowego. Musimy zadbać, żeby cała Warszawa miała równomiernie rozłożone wsparcie, jeśli chodzi o szpitale. Przygotowujemy się do tego scenariusza, cały czas mając nadzieję, że rządzący pójdą po rozum do głowy i ten szpital będzie miał swój kontrakt - zaznaczył prezydent Warszawy.

- W przeciągu najbliższych tygodni i miesięcy będziemy podejmowali decyzję, bo zależy nam na tym, żeby szpital służący warszawiakom mógł zacząć funkcjonować jak najszybciej - podsumował.

O Szpital Południowy pytany był w poniedziałek wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. Zwrócił uwagę, że szpital nie jest jeszcze dokończony.

- Trzeba bardzo jasno powiedzieć, że on został na etapie jeszcze niedokończonego szpitala  - podkreślił.

Zdaniem Radziwiłła, "należy wykonać jeszcze wiele zadań, aby szpital mógł w sposób normalny przyjmować na leczenie pacjentów.".

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze