×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zaczyński: ostatniej nocy Szpital Narodowy przyjął 30 osób

Autor: PAP/Rynek Zdrowia15 marca 2021 10:23

Ostatniej nocy szpital przyjął 30 osób, z czego ponad 20 zostało wypisanych. - Jeszcze czekamy na przyjęcia kolejnych osób, które transport ma przyjąć w godzinach rannych - poinformował w poniedziałek szef tej placówki, dr Artur Zaczyński.

Zaczyński: ostatniej nocy Szpital Narodowy przyjął 30 osób
W tej chwili mamy 282 łóżka zajęte, ponad 20 respiratorów pracujących - powiedział 15 marca szef Szpitala Narodowego. Fot. Kancelaria Premiera/Twitter
  • Szef Szpitala Narodowego: - Mamy 282 łóżka zajęte, ponad 20 respiratorów pracujących
  • Czekamy na przyjęcia kolejnych osób, które transport ma przyjąć w godzinach rannych - powiedział dr Artur Zaczyński
  • Bardzo żałuję, że nie sprzedajemy też w sklepach (oprócz testów - red.) zdrowego rozsądku - stwierdził dr Zaczyński

O obłożenie tymczasowego szpitala na PGE Narodowym jego szef Artur Zaczyński pytany był w Pierwszym Programie Polskiego Radia.

- W tej chwili mamy 282 łóżka zajęte, ponad 20 respiratorów pracujących - powiedział. Jak dodał, w placówce pracuje również ponad 30 aparatów wspomagania oddechu. - To są stany ciężkie albo średnio ciężkie, reszta pacjentów jest w stanie umiarkowanym, wymagają tlenoterapii, antybiotykoterapii - tłumaczył.

Jak mówił Zaczyński, ostatniej nocy szpital przyjął 30 osób, z czego ponad 20 zostało wypisanych. - Jeszcze czekamy na przyjęcia kolejnych osób, które transport ma przyjąć w godzinach rannych - dodał.

Pytany, czy trafiają się pacjenci, którzy przyjęli pierwszą dawkę szczepionki lub już są zaszczepieni dwoma dawkami, a mimo wszystko przechodzą chorobę w ciężki sposób, Zaczyński odparł, że jest to bardzo niewielka liczba osób. - Ten przebieg jest wtedy o wiele lżejszy, niż wtedy, gdyby te osoby nie były zimmunizowane - powiedział.

Testy z Biedronki? Dr Zaczyński: polecam diagnostykę w laboratorium

W rozmowie padło też pytanie o coraz powszechniej dostępne testy na przeciwciała COVID-19, które pojawiły się m.in. w sieci sklepów Biedronka.

- Bardzo żałuję, że nie sprzedajemy też w sklepach zdrowego rozsądku, bo to jest podstawowa rzecz, która powinna nam uświadomić, czym jest test na przeciwciała - odparł Zaczyński.

Jak podkreślał, przeciwciała pojawiają się po przebyciu choroby. - Przeciwciał nie mamy w ostrej fazie chorowania, kiedy dostajemy infekcji, zaczynamy gorączkować. Musi minąć pewien okres czasu, żeby wykształcić przeciwciała IgM (...), a później IgG, które pokażą nam, że ewentualnie już przechorowaliśmy wcześniej - powiedział. Zaznaczył, że odpowiednim miejscem do przeprowadzenia profesjonalnej diagnostyki jest laboratorium.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze