Zachodniopomorskie: zarząd województwa o sytuacji szpitala w Kołobrzegu

Autor: miastokolobrzeg.pl/Rynek Zdrowia • • 18 sierpnia 2019 15:41

- Pomimo trudnej sytuacji w służbie zdrowia, co potwierdzają liczne informacje o zapaści czy możliwym bankructwie szpitali powiatowych, na ten moment szpitale podległe marszałkowi województwa radzą sobie dobrze - czytamy w informacji wysłanej do mediów przez zarząd województwa zachodniopomorskiego.

Zachodniopomorskie: zarząd województwa o sytuacji szpitala w Kołobrzegu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Sytuacja Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu jest stabilna. Po sześciu miesiącach 2019 r. wynik finansowy po odjęciu kosztów amortyzacji wyniósł plus 1 107 621 zł. Szpital nie posiada długów, tj. zobowiązań niespłaconych, których termin płatności już minął. Na dzień 31 lipca 2019 r. pożyczka termomodernizacyjna do spłaty przez Szpital wynosi 2 080 555 zł. Spłata pożyczki przebiega terminowo zgodnie z warunkami zawartej umowy - podaje samorząd województwa w komunikacie opublikowanym przez serwis miastokolobrzeg.pl.

- Szpital spłaca tę pożyczkę terminowo, podobnie jak zobowiązania z tytułu dostaw i usług oraz wobec pracowników i fiskusa. Płynność finansowa jest zachowana. Dzięki temu placówka ma możliwość skupienia się na zadaniach związanych z leczeniem i opieką nad pacjentami - podkreśla zarząd województwa zachodniopomorskiego

Więcej: miastokolobrzeg.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze