Zachodniopomorskie: wysokie nagrody pieniężne dla pracowników OW NFZ

Autor: Głos Koszaliński/Rynek Zdrowia • • 06 marca 2019 14:30

Poseł Stanisław Gawłowski (PO) zarzuca NFZ, że w sytuacji, kiedy brakuje pieniędzy na leczenie chorych, fundusz przyznał pracownikom wysokie nagrody za 2018 r. Jedne z najwyższych miały zostać przydzielone w Zachodniopomorskim OW NFZ.

Zachodniopomorskie: wysokie nagrody pieniężne dla pracowników OW NFZ
Fot. Andrzej Wawok/PTWP

Jak wyjaśniał na konferencji prasowej w Koszalinie (4 marca), łącznie w ramach nagród w zachodniopomorskim NFZ wydano kwotę 1,628 mln zł

- Pod względem wysokości nagród oddział ten wyprzedził jedynie Śląski OW NFZ, gdzie przyznano nagrody w kwocie 3,139 mln zł. Dla porównania, w województwie małopolskim, które jest większe od zachodniopomorskiego, na nagrody wydano 173 tys. złotych -  Głos Koszaliński cytuje posła Gawłowskiego.

Jednocześnie poseł wyjaśnił, że złożył interpelację do ministra zdrowia w tej sprawie i oczekuje odpowiedzi. Jego zdaniem sytuacja jest tym bardziej bulwersująca, iż w całym systemie brakuje pieniędzy na leczenie pacjentów, a także na wyposażenie szpitali. Jako przykład wskazał Szpital Wojewódzki w Koszalinie - tylko w 2016 na dwóch oddziałach (kardiologii i okulistyce) utracone przychody po obniżeniu wycen to 1,485 mln zł, w 2017 - na kardiologii, okulistyce i ortopedii - 4,5 miliona zł.

Rynek Zdrowia przesłał pytania w sprawie nagród do Zachodniopomorskiego OW NFZ. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Więcej: gk24.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum