Zachodniopomorskie: szpital w Sławnie za drogi dla policji?

Autor: GK24/Rynek Zdrowia • • 14 sierpnia 2015 10:08

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Sławnie zaproponował policji zaporowe stawki za badania zatrzymanych. Policjanci odrzucili ofertę. Wożą ich do lecznic w Koszalinie i Ustce, bo tam taniej.

Zachodniopomorskie: szpital w Sławnie za drogi dla policji?
Szpital w Sławnie za drogi dla policji. Fot. Archiwum

Jak informuje Głos Koszaliński, sławieński szpital trzykrotnie podwyższył stawki za badanie osób zatrzymanych i doprowadzanych przez policjantów. Badanie często jest konieczne, a nawet obowiązkowe - gdy zatrzymany jest np. pod wpływem alkoholu. Wówczas musi być zbadany przez lekarza, dodatkowo jest pobierana od niego krew.

Dotąd sławieńska komenda policji korzystała z usług Szpitala Powiatowego w Sławnie, płacąc za każdą przebadaną osobę po ok. 100 zł. Na początku sierpnia sławieńskiego szpitala zaproponował, by policja płaciła trzy razy więcej, po 300 zł od osoby.

Policja zaczęła wozić zatrzymanych na badania do Ustki albo do szpitala w Koszalinie.

Dodajmy, że sytuacja finansowa Szpitala Powiatowego w Sławnie jest bardzo trudna. Placówka jest zadłużona na ponad 13 mln zł, przy czym ponad 3 mln zł trzeba zapłacić natychmiast.

Dyrekcja zaproponowała plan naprawczy, który zakłada między innymi przekształcenie nierentownego oddziału ginekologiczno-położniczego w geriatryczny, zwolnienie kilkunastu osób, przejście salowych na kontrakty i zmiany zasad wynagradzania. Na te propozycje nie zgadzają się jednak związkowcy - informowało 13 lipca Radio Koszalin.

Więcej: www.gk24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum