×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zachodniopomorskie: są dodatkowe środki na 700 endoprotezoplastyk

Autor: pwx/Rynek Zdrowia20 marca 2019 20:25Aktualizacja: 20 marca 2019 20:40

Ponad 10 mln zł ekstra dostał Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki NFZ w Szczecinie na dodatkowe operacje endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego - podał oddział Funduszu.

Zachodniopomorskie: są dodatkowe środki na 700 endoprotezoplastyk
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Małgorzata Koszur, rzecznik prasowy Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, przekazane 10 mln złotych trafi do 10 zachodniopomorskich szpitali, co pozwoli skrócić kolejki i szybciej zoperować dodatkowo prawie 700 pacjentów oczekujących endoprotezoplastykę stawu biodrowego i kolanowego.

Na wcześniejszy termin operacji czekają setki pacjentów zapisanych do oddziałów ortopedii i traumatologii narządu ruchu w Szczecinie, Kołobrzegu, Koszalinie, Pyrzycach, Wałczu, Gryfiach i Drawsku Pomorskim.

Jak przypomina Małgorzata Koszur, w 2018 r. zachodniopomorski oddział Funduszu również otrzymał ekstra pieniądze na skrócenie kolejek do operacji.

- Wtedy średni rzeczywisty czas oczekiwania na endoprotezoplastykę skrócił się w stanach pilnych o prawie 5 miesięcy, a w stanach stabilnych, np. w Szpitalu Wojewódzkim w Zdunowie - o ponad rok, a w Kołobrzegu - o 80 dni - informuje rzeczniczka.

Dodaje: - W roku 2018 zachodniopomorski oddział NFZ sfinansował wszystkie wykonane operacje endoprotezoplastyki. Żaden ze szpitali nie pozostał bez wynagrodzenia za dodatkową pracę.

Obecnie zwiększone środki pochodzą z ostatniej zmiany planu finansowego dokonanej przez prezesa NFZ, za zgodą ministra zdrowia i ministra finansów.

W kraju, celem skrócenia kolejek, do wszystkich oddziałów NFZ trafi niebawem 680 mln złotych.

Środki zastaną przeznaczone na kontynuację w 2019 r. zmniejszania liczby oczekujących i czasu oczekiwania na operacje endoprotezoplastyki stawu kolanowego lub biodrowego (kwota 240 mln zł) oraz na sfinansowanie świadczeń gwarantowanych udzielonych ponad kwoty zobowiązań wynikających z zawartych umów (w kwocie 440 mln zł).

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum