Zachodniopomorskie: "prywatne" służbowe samochody NFZ

Autor: TOK FM/Rynek Zdrowia • • 24 maja 2016 09:02

Urzędnicy Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ mieli wykorzystywać służbowe samochody w celach prywatnych - wynika z kontroli wewnętrznej, którą przeprowadziła Centrala Funduszu.

Oprócz kwestii procedur wewnętrznych oddziału Funduszu, pojawia się też problem związany z płaceniem podatków. Fot. Archiwum

Jak informuje TOK FM, dyrektorzy szczecińskiego NFZ mieli jeździć służbowymi samochodami do domu, czy odbierać dzieci ze szkoły. Z dokumentów wynika, że wielokrotnie pokonywali setki kilometrów dziennie i nie potrafią wytłumaczyć skąd jeździli.

Oddział NFZ niechętnie mówi o całej sprawie. Rzecznik zachodniopomorskiego Funduszu, Małgorzata Koszur przyznaje jedynie, że wnioski kontroli dotyczyły sposobu prowadzenia książek przebiegu pojazdu. Oddział dostosował w tym zakresie procedurę korzystania z samochodów służbowych. Podkreśliła, że samochody służbowe w oddziale NFZ są wykorzystywane wyłącznie w celach służbowych wynikających z realizacji zadań Funduszu.

Oprócz kwestii procedur wewnętrznych, pojawia się też problem związany z płaceniem podatków. Od początku 2015 r. obowiązują przepisy, które jednoznacznie wskazują, że prywatne podróże firmowym samochodem, to przychód, który trzeba uwzględnić w swoim rozliczeniu.

Więcej: www.tokfm.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum