Zachodniopomorskie: od 1 października 31 placówek z nocną pomocą medyczną

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 września 2017 14:44

Od 1 października opieka nad pacjentem w nocy i święta będzie świadczona na Pomorzu Zachodnim w 31 placówkach. To o dwie więcej niż do tej pory. Nowe punkty nocnej i świątecznej pomocy pojawią się w Dębnie i Połczynie-Zdroju.

Zachodniopomorskie: od 1 października 31 placówek z nocną pomocą medyczną
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Nowe placówki rozpoczną pracę w niedzielę 1 października o godz. 8.00, w tym samym czasie zakończą się dyżury tych, którym umowy wygasną. Na Pomorzu Zachodnim w nocy i dni świąteczne pacjenci będą mogli szukać pomocy w 31 miejscach - wynika z informacji zachodniopomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Na liście znalazły się także Dębno i Połczyn-Zdrój, w których do tej pory nie było takich miejsc.

Jak podkreśla NFZ, żadna miejscowość w województwie nie straciła punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

W 20 miejscach pacjenci znajdą opiekę pod tym samym adresem, co dotychczas. W Gryfinie i Choszcznie zmienią się jedynie numery budynków.

Sześć szpitali w województwie zacznie udzielać nocnych i świątecznych świadczeń po raz pierwszy. Pod nowymi adresami pomocy będzie można szukać pomocy w Kamieniu Pomorskim, Nowogardzie, Stargardzie, Wałczu i w obu szpitalach wojewódzkich w Koszalinie i Szczecinie.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia udzielane po zamknięciu przychodni - przypomina NFZ. Nie zmienią się zasady korzystania z tych świadczeń; w razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent ma prawo udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od miejsca zamieszkania i miejsca złożenia deklaracji.

Placówki nocnej i świątecznej pomocy pracują w dni powszednie w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni wolne od pracy.

Sieć szpitali ma zacząć funkcjonować od 1 października br., dotychczas zakwalifikowano do niej ok. 600 placówek. Według szacunków NFZ, poza nią znalazło się 5 proc. łóżek z placówek, które dotychczas miały kontrakty z NFZ.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze