Zachodniopomorskie: na rehabilitację pacjenci czekają miesiącami

Autor: gs24.pl/Rynek Zdrowia • • 23 lutego 2016 21:33

Co roku na rehabilitację Narodowy Fundusz Zdrowia przeznacza tyle samo pieniędzy. I choć liczy się czas, chorzy na zabiegi czekają w kolejce miesiącami. Dziś zapisują się na 2017 rok - informuje Głos Szczeciński.

Zachodniopomorskie: na rehabilitację pacjenci czekają miesiącami. Fot. PTWP

W Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy - Zachodniopomorskiego Centrum Leczenia i Profilaktyki w ramach opieki ambulatoryjnej w zależności od rodzaju zabiegów fizjoterapeutycznych terminy są wyznaczane na początek bądź połowę 2017 roku. Podobnie jest w innych placówkach.

Niska wartość kontraktu bezpośrednio przekłada się na czas oczekiwania na rozpoczęcie rehabilitacji. Termin na fizjoterapię ambulatoryjną to maj 2017, do Ośrodka Rehabilitacji Dziennej - listopad 2016 roku - informuje Adrian Sikorski z Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii.

Anna Makuchowska z OW NFZ w Szczecinie przyznaje, że w planie finansowym na 2016 rok na rehabilitację leczniczą przeznaczono takie same środki jak w latach ubiegłych (w 2015 r. poziom realizacji to 78 mln 612 mln zł).

Wyjaśnia, że priorytetem w finansowaniu nadwykonań w rehabilitacji są świadczenia dla dzieci i młodzieży, które zostały sfinansowane w całości, zarówno w leczeniu stacjonarne, jak i ambulatoryjnym, oraz świadczenia w oddziałach: dla pacjentów po zawałach, udarach i ciężkich urazach (procedury kompleksowe: rehabilitacja ogólnoustrojowa, neurologiczna, kardiologiczna).

Czytaj: www.gs24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum