Zachodniopomorskie: marszałkowskie szpitale chcą być w sieci, piszą odwołania

Autor: gs24.pl/Rynek Zdrowia • • 16 sierpnia 2017 15:27

Do prezesa NFZ w Warszawie zażalenia w sprawie niezakwalifikowania do sieci szpitali skierowały dwie marszałkowskie lecznice - Szpital Zdroje w Szczecinie oraz Szpital w Gryficach.

Zachodniopomorskie: marszałkowskie szpitale chcą być w sieci, piszą odwołania
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Najtrudniejsza sytuacja dotyczy Szpitala Zdroje - mówi Łukasz Jucha z Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. Wyjaśnia, że placówka wnosiła w swoich odwołaniach o zmiany kwalifikacji z poziomu lecznicy pediatrycznej do poziomu szpitala III stopnia oraz włączenie do systemu profili w zakresie świadczeń dla dorosłych w rodzaju hospitalizacji: choroby wewnętrzne, okulistyka i urologia, a także w zakresie porad specjalistycznych: alergologia, endokrynologia, hematologia, leczenie zeza, okulistyka oraz urologia.

Prezes NFZ uchylił w części zaskarżoną decyzję zachodniopomorskiego NFZ i przekazał ją do ponownego rozpatrzenia. Dyrektor NFZ w Szczecinie, po ponownym rozpatrzeniu protestu, nadal nie uwzględnił wniosków szpitala. Dyrekcja lecznicy zdecydowała o ponownym skierowaniu odwołania do prezesa NFZ w Warszawie. Placówka oczekuje na odpowiedź z centrali.

Spośród czterech protestów marszałkowskich lecznic ws. listy sieci szpitali, dyrektor NFZ w Szczecinie uwzględnił jedynie skargę Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii. Na dalsze odwołania zdecydowały się dwie marszałkowskie jednostki - Szpital Zdroje oraz Szpital w Gryficach.

Czytaj: www.gs24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze