Zachodniopomorskie: lecznica w Dębnie zostanie przejęta przez szpital MSWiA

Autor: Radio Szczecin/Rynek Zdrowia • • 02 sierpnia 2019 10:54

Szpital w Dębnie im. Świętej Matki Teresy z Kalkuty sp. z .o.o zostanie przejęty przez Szpital MSWiA w Szczecinie. W czwartek (1 sierpnia) został podpisany list intencyjny w tej sprawie.

Zachodniopomorskie: lecznica w Dębnie zostanie przejęta przez szpital MSWiA
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W ciągu ostatnich sześciu lat szpital w Dębnie generował straty. Teraz,  zanim placówka wejdzie w skład szczecińskiej lecznicy, zostanie oddłużona. Pieniądze na ten cel przeznaczy gmina Dębno i powiat myśliborski. To ponad 10 milionów złotych. Jak zapewnia  burmistrz Dębna, Grzegorz Kulbicki, pieniądze na oddłużenie lecznicy są już przygotowane. To już drugi szpital w regionie, po gryfińskim, który zamierza przejąć szpital MSWiA. 

Z przyłączenia placówki w struktury szpitala MSWiA w Szczecinie, jest też zadowolony dyrektor szczecińskiej lecznicy, Paweł Bakun. Jak zapewnia, dzięki temu będzie można dokonać bardzo korzystnej dla pacjentów i mieszkańców dywersyfikacji świadczeń. Szczecińska lecznica skoncentruje się na działalności zabiegowej, szpitalnej, często wysoko specjalistycznej, a dzięki placówkom w Gryfinie i Dębnie, będzie można zwiększyć dostęp do lekarzy specjalistów.

W szpitalu w Dębnie pracuje dziś 230 osób. Jeszcze niedawno sytuacja tego szpitala była tragiczna. Na jego ratowanie zbierano pieniądze przez internet.

Więcej: radioszczecin.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum