Zachodniopomorskie: hospicjum bez kontraktu NFZ

Autor: RMF FM/Rynek Zdrowia • • 16 czerwca 2014 13:37

Hospicjum domowe przy Zachodniopomorskim Centrum Onkologii w Szczecinie przegrało w konkursie NFZ i tym samy nie będzie miało umowy z Funduszem. To jednak nie oznacza, że pacjenci zostaną pozbawieni opieki. Potrzebne pieniądze na dalszą działalność placówki wyłoży Fundacja Walki z Rakiem działająca przy szpitalu.

Pod opieką hospicjum jest 48 osób. To pacjenci, którzy od początku zdiagnozowania choroby nowotworowej byli leczeni w Centrum Onkologicznym w Szczecinie. Środki Fundacji Walki z Rakiem mają pokryć koszty pracy personelu i sprzętu. Niestety, hospicjum nie będzie przyjmować nowych chorych. Powinni oni trafić do dwóch pozostałych placówek, które nadal będą finansowane przez NFZ.

Fundusz opublikował też wykaz hospicjów, które będą mieć kontrakt od 1 lipca.

Umierającym na raka podopiecznym hospicjum przy Centrum Onkologicznym groziło, że z końcem czerwca i razem z kończącym się kontraktem mogą zostać bez opieki i sprzętu medycznego. O wynikach konkursu na finansowanie z NFZ decydowała cena świadczenia. Hospicjum przy Centrum Onkologii dostało najwięcej punktów za jakość opieki, ale przegrało o cztery złote.

Więcej:www.rmf24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum