Zachodniopomorskie: gdzie do nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

Autor: Naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 25 września 2017 10:10

Od 1 października br. nocna i świąteczna opieka zdrowotna sprawowana będzie w 20 szpitalach, które zakwalifikowały się do tzw. sieci szpitali w województwie zachodniopomorskim.

Zachodniopomorskie: gdzie do nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej realizować będą wszystkie szpitale na poziomie pierwszym, drugim, trzecim i pediatrycznym. Część z nich już teraz realizuje ten zakres świadczeń: w Barlinku, Białogardzie, Drawsku Pomorskim, Goleniowie, Gryficach, Kołobrzegu, Łobzie, Pyrzycach, Sławnie, Szczecinie-Zdrojach i Świnoujściu - podaje portal naszemiasto.pl.

Pozostałe: w Choszcznie, Dębnie, Gryfinie, Kamieniu Pomorskim, Koszalinie, Nowogardzie, Połczynie-Zdroju, Stargardzie, Szczecinku oraz Szpital Wojewódzki w Szczecinie, rozpoczną przyjmować pacjentów 1 października.

W kilku miejscach szpitale tworzą dodatkowe punkty dyżurne. Stanie się tak w Darłowie, Chojnie, Myśliborzu, Polanowie i Złocieńcu.

Dla obszarów, gdzie nie ma szpitala na wymaganym poziomie referencyjnym, który z mocy ustawy realizowałby nocną i świąteczną opiekę, ogłoszone zostały konkursy ofert. Dotyczy to dwóch obszarów w Szczecinie, Polic oraz Wałcza. Zachodniopomorski oddział Funduszu ogłosił rozstrzygnięcie konkursu w piątek (22 września). 

Więcej: www.naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze