Zachodniopomorskie: dodatkowe miliony dla NFZ

Autor: Eswinoujscie.pl/Rynek Zdrowia • • 16 maja 2019 10:56

W ramach nowelizacji planu finansowego NFZ, co zapowiedział minister zdrowia, dodatkowe 178 mln złotych otrzyma Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki NFZ.

Zachodniopomorskie: dodatkowe miliony dla NFZ
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W tym tygodniu do Sejmu skierowany zostanie projekt nowelizacji planu finansowego NFZ. Minister zdrowia zapowiedział, że projektowane w tej zmianie przychody Funduszu na rok 2019 wzrosną o około cztery miliardy złotych. Zachodniopomorskie otrzyma z tej kwoty 178 mln złotych.

Wicedyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Wojciech Włodarski poinformował dziennikarzy, że dodatkowe pieniądze pozwolą m.in.: podnieść wycenę świadczeń w leczeniu szpitalnym, ambulatoryjnej opiece specjalistycznej, rehabilitacji leczniczej, w leczeniu psychiatrycznym.

Ponadto od 1 lipca 2019 roku podniesiony zostanie ryczałt za świadczenia w szpitalnych oddziałach ratunkowych i szpitalnych izbach przyjęć , a także wycena nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Więcej pieniędzy będzie na świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze oraz opiekę paliatywną i hospicja, a także na nowoczesne programy lekowe i chemioterapię.

Dzięki wzrostowi wycen kolejnych procedur medycznych, możliwe będzie finansowanie przez świadczeniodawców wzrostu wynagrodzeń personelu medycznego nieobjętego dotychczas wzrostem wynagrodzeń. 

Więcej: eswinoujscie.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum