Zachodniopomorskie: będzie fuzja szpitali w Sławnie i Koszalinie?

Autor: Głos Koszaliński, RZ/Rynek Zdrowia • • 25 października 2019 09:12

Powiat sławieński, organ tworzący Szpitala Powiatowego w Sławnie, chce przejęcia placówki przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Oznaczałoby to ścisłą współpracę lecznicy ze Szpitalem Wojewódzkim w Koszalinie.

Zachodniopomorskie: będzie fuzja szpitali w Sławnie i Koszalinie?
Oba szpitale miałyby ze sobą ściśle współpracować Fot. Archiwum

Władze powiatu zapewniają, że byłoby to z korzyścią dla szpitala w Sławnie, jednak pracownicy placówki i mieszkańcy uważają, że „ścisła współpraca” to pojęcie mało konkretne. Jak mówi Jolanta Kaźmierska, przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia w Szpitalu Powiatowym w Sławnie, załoga nie uzyskała dotychczas żadnej wiedzy na temat planowanych zmian - informuje Głos Koszaliński.

Przewodnicząca wyjaśniła również, że w szpitalu przygotowano petycję - listę pracowników szpitala oraz mieszkańców miasta Sławno, powiatu sławieńskiego, a także gmin ościennych wyrażających sprzeciw w sprawie połączenia Szpitala Powiatowego w Sławnie ze Szpitalem Wojewódzkim w Koszalinie.

Osoby, które podpisują się pod petycją zaznaczają, że chcą być przede wszystkim informowane o działaniach związanych z przyszłym funkcjonowaniem szpitala.

Więcej: gk24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum