Zachodniopomorskie: NFZ przypomina pacjentom SMS-em o nadchodzącej wizycie

Autor: Głos Koszaliński/Rynek Zdrowia • • 13 marca 2019 11:43

W 2018 r. w województwie zachodniopomorskim na pierwszą, umówioną wizytę do trzech poradni - endokrynologicznej, kardiologicznej i ortopedycznej - nie przyszło prawie 13 tys. pacjentów. Zachodniopomorski Oddział NFZ szuka sposobów, by tę sytuację zmienić.

Zachodniopomorskie: NFZ przypomina pacjentom SMS-em o nadchodzącej wizycie
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Z informacji Funduszu wynika, że z różnych powodów co czwarta umówiona wizyta u specjalisty nie doszła do skutku. O rezygnacji z niej poinformowało zaledwie ok. 20 proc. zapisanych pacjentów (do ortopedy nie przyszło ponad 8 tys. osób, do kardiologa ponad 3,4 tys., do endokrynologa prawie 1,4 tys.).

Zachodniopomorski Oddział NFZ, by zmienić tę sytuację planuje wysyłać do pacjentów SMS-y. Na początek do tych, którzy czekają na pierwszą wizytę w poradni endokrynologicznej, kardiologicznej i ortopedycznej. Program ruszył 4 marca. SMS przypomina o wizycie z tygodniowym wyprzedzeniem.

SMS-y otrzymają pacjenci, którzy podczas rejestrowania się do lekarza zostawili numery swoich telefonów komórkowych. Wiadomości będą wysyłane przez NFZ w każdy dzień powszedni, w godz. 9-15.

Więcej: gk24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum