×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zachodniopomorskie: Blisko 20 tys. niezrealizowanych wizyt u lekarzy specjalistów w 2022 r.

Autor: • Źródło: PAP18 lutego 2023 06:10

W Zachodniopomorskiem w 2022 roku nie odbyło się ponad 19,5 tys. wizyt lekarskich. Pacjenci, pomimo tego, że byli umówieni, nie stawili się w szpitalu lub przychodni – poinformowała Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie. Medycy apelują do pacjentów o wcześniejsze odwoływanie wizyt, na które nie mogą przyjść.

Zachodniopomorskie: Blisko 20 tys. niezrealizowanych wizyt u lekarzy specjalistów w 2022 r.
Medycy apelują do pacjentów o wcześniejsze odwoływanie wizyt. Fot. Shutterstock
  • W Zachodniopomorskiem w 2022 roku nie odbyło się ponad 19,5 tys. wizyt lekarskich]
  • - Kolejki się wydłużają, a potem okazuje się, że kilka wizyt dziennie jest pustych. To strata czasu lekarza, której można byłoby uniknąć - poinformował prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie Michał Bulsa
  • Apelujemy do pacjentów: jeżeli nie możecie przyjść na wizytę, odwołajcie ją - dodał

Sytuacja powoduje wydłużanie kolejek

W ub.r. w Zachodniopomorskiem nie odbyło się 19,5 tys. wizyt u specjalistów. Zdaniem Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie, sytuacja wymaga pilnych rozwiązań systemowych oraz edukacyjnych, ponieważ powoduje ona wydłużanie kolejek.

- Pacjenci, którym zależy na wizycie muszą na nią czekać. Sytuacja jest z roku na rok coraz trudniejsza. Akceptujemy, że są zdarzenia nagłe i niespodziewane, ale są one rzadkością. Ze swojej praktyki wiem, że codziennie od 3 do 8 pacjentów po prostu bez uprzedzenia nie przychodzi - dodaje Bulsa.

"Puste" wizyty zdarzają się zarówno u specjalistów kardiologicznych, endokrynologicznych, ortopedycznych, okulistycznych, jak i u lekarzy rodzinnych.

Medycy apelują do pacjentów, aby informowali przychodnię, gdy nie mogą przyjść na umówioną wizytę. Ich zdaniem taka praktyka może znacznie skrócić kolejki do lekarzy specjalistów.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze