Zachodniopomorski OW NFZ: na rozliczenia nadlimitów mamy czas do 30 września

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 14 czerwca 2017 12:12

W reakcji na poniedziałkową (12 czerwca) konferencję prasową marszałka województwa Olgierda Geblewicza (PO) i dyrektorów podległych mu szpitali, którzy alarmowali, że NFZ nie płaci za wykonane tzw. nadlimity - Zachodniopomorski oddział Funduszu odpowiedział, że na ich rozliczenie ma czas do 30 września.

Zachodniopomorski OW NFZ: na rozliczenia nadlimitów mamy czas do 30 września
Fot. archiwum

Marszałek i dyrektorzy szpitali podkreślali na konferencji, że sytuacja w związku z tym, że NFZ nie reguluje należności za nadlimity, jest bardzo niebezpieczna. Jako przykład podano oddział chirurgii szpitala w Zdunowie, gdzie wstrzymane zostały zaplanowane wcześniej operacje.

Marszałek na konferencji przekonywał, że o tej porze w 2015 roku NFZ oddał ponad 40 proc. wykonanych nadlimitów a teraz zaledwie około 20 proc. Według wyliczeń urzędu marszałkowskiego NFZ winny jest podległym samorządowi województwa szpitalom 36 mln zł.

NFZ odpowiada, że należycie będzie mógł rozliczyć się dopiero po 30 czerwca - po zakończeniu okresu kontraktowania. I podkreśla, że zgodnie z przepisami ma na to czas do 30 września.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum