Zabrze: szpitalny remont na finiszu

Autor: Insilesia.pl/Rynek Zdrowia • • 12 września 2013 11:15

Szpitalu Miejskim w Zabrzu kończy modernizację oddziału wewnętrznego. Wkrótce w placówce pojawi się nowa oferta z dziedziny gastroenterologii.

Zabrze: szpitalny remont na finiszu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
W wyremontowanych pomieszczeniach wymieniono m.in instalację elektryczną, cieplną, okna, odmalowano ściany, zamontowano podwieszane sufity.

Częścią odremontowanego oddziału jest zespół sal nadzoru medycznego, przeznaczony dla pacjentów ze schorzeniami układu krążenia, metabolicznymi i innymi stanowiącymi bezpośrednie zagrożenie życia, wymagających stałego monitorowania.

Koniec remontu części oddziału zbiega się ze zmianami organizacyjnymi w szpitalu. Od października dwa oddzielne deficytowe do tej pory oddziały wewnętrzne zostaną połączone. Dzięki temu poprawi się wynik finansowy szpitala, uproszczona zostanie struktura organizacyjna. Co istotne, połączenie dwóch oddziałów w żaden negatywny sposób nie wpłynie na jakość świadczonych usług dla pacjentów. Nie zmieni się ogólna liczba łóżek. Zaoszczędzone na połączeniu oddziałów środki pomogą sfinansować drugi etap remontu oddziału wewnętrznego, który rozpocznie się na początku 2013 roku.

Połączony oddział ma rozwinąć swą ofertę świadczeń z dziedziny gastroenterologii, w tym schorzeń wątroby i dróg żółciowych.

Połączenie oddziałów wewnętrznych i zmierzanie w kierunku specjalizacji to część wdrażanego w szpitalu od początku 2012 roku programu naprawczego.

Więcej: insilesia.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum