ZIP znów pomógł "złapać" nieuczciwego lekarza

Autor: Nowiny/Rynek Zdrowia • • 14 lipca 2015 11:49

450 tys. zł za 12 tys. fikcyjnych porad miał udzielić lekarz z Korczyny w pow. krośnieńskim (Podkarpackie). Na trop nieuczciwego laryngologa płatnik trafił dzięki informacjom z Zintegrowanego Informatora Pacjenta.

ZIP znów pomógł "złapać" nieuczciwego lekarza

ZIP to system, który umożliwia zarejestrowanym w nim osobom dostęp do informacji o tym, jak i gdzie były leczone oraz dane o kosztach leczenia i receptach. Wprowadzają je placówki świadczące usługi medyczne, a NFZ udostępnia pacjentom, którzy wypełnili stosowny wniosek.

Pacjenci, którzy zauważyli w serwisie, że na ich kontach są wizyty u specjalisty w NZOZ w Korczynie, z których nie korzystali powiadomili o nieprawidłowościach NFZ.

Jak informują Nowiny Fundusz rozesłał ankietę do wszystkich pacjentów tego lekarza z pytaniem czy porady, które wpisał w dokumentacji dla NFZ, rzeczywiście miały miejsce. Kiedy zaczęły spływać zwroty wypełnionych ankiet, okazało się, że laryngolog prowadził proceder na szerszą skalę.

Czytaj także: Rekordowa kwota odzyskana dzięki ZIP: okulistka zwróci NFZ 3,5 mln zł

Do tej pory rekordowy zwrot 3,5 mln zł za badania, które nigdy nie były wykona odzyska Łódzki OW NFZ.  W tym przypadku na trop nieuczciwej lekarki również udało się trafić dzięki ZIP. 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum