Z lubelskiej perspektywy: finansowanie zdrowotnych inwestycji

Autor: RZ • • 11 grudnia 2009 06:51

14 grudnia br. w Lublinie odbędzie się kolejna konferencja w tegorocznym cyklu debat organizowanych przez wydawcę i redakcję miesięcznika Rynku Zdrowia pt. "System opieki zdrowotnej. Ogólnopolskie problemy - regionalna perspektywa".

Jedna z trzech dyskusji panelowych poświęcona będzie zarządzaniu i inwestycjom w sektorze medycznym na Lubelszczyźnie, w tym:  źródłom finansowania inwestycji; modernizacji obiektów oraz pomieszczeń zakładów opieki zdrowotnej; zakupom aparatury i kosztom serwisowania wyrobów medycznych; stanowi oraz możliwościom dostosowania zakładów opieki zdrowotnej do wymogów przewidzianych w rozporządzeniu o kryteriach sanitarnych i fachowych.

Tematyka dwóch pozostałych sesji:
• Główne problemy lecznictwa stacjonarnego w woj. lubelskim (sytuacja finansowa szpitali w woj. lubelskim, w tym m.in. skala zobowiązań SPZOZ-ów; restrukturyzacja zakładów opieki zdrowotnej; planowane przekształcenia i konsolidacje SPZOZ-ów; rola samorządów w przekształceniach).
• Finansowanie świadczeń i dostęp do terapii wybranych dziedzinach medycyny.

Poprzednie konferencje w bieżącej – trzeciej już edycji cyklu – odbyły się w Poznaniu (16 listopada) i Wrocławiu (1 grudnia). Do udziału w konferencjach zapraszamy m.in. menedżerów opieki zdrowotnej, lekarzy, przedstawicieli samorządów i administracji państwowej, a także ekspertów rynku medycznego.

Szczegółowy program lubelskiej konferencji i rejestracja - kliknij.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum