XVIII Finał WOŚP: para prezydencka też wspiera akcję

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 stycznia 2010 12:08

W niedzielę po raz osiemnasty zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, tym razem dla dzieci chorych na nowotwory.

Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę już po raz 18

Fundacja zamierza kupić za środki zebrane w ramach tegorocznego finału wysokospecjalistyczny sprzęt dla klinik onkologicznych.

XVIII Finał WOŚP rozpocznie się 10 stycznia o godz. 9 w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, skąd szef WOŚP Jurek Owsiak przyleci do Warszawy, jeśli pozwoli na to pogoda, w asyście samolotów F-16. Pierwszym koncertem XVIII Finału będzie poznański występ zespołu Dżem.

Jak co roku, WOŚP można wesprzeć, wrzucając pieniądze do jednej ze 120 tys. puszek wolontariuszy, wpłacając darowiznę kartą kredytową lub na konto fundacji, dzwoniąc na specjalną linię telefoniczną o numerze 0-704-407-401 (4,95 zł z VAT), licytując Złote Serduszka i Złote Karty Telefoniczne lub robiąc zakupy w sklepiku internetowym WOŚP, a także biorąc udział w licytacjach internetowych.

Aukcje na rzecz WOŚP trwają już od kilku tygodni, a potrwają do końca stycznia.

Kancelaria Lecha Kaczyńskiego zaoferowała na licytację pobyt maksymalnie pięciu osób w Zamku Górnym w Wiśle, w zabytkowej części rezydencji, która jest do wyłącznej dyspozycji pary prezydenckiej.

Małżonka prezydenta Maria Kaczyńska przekazała na aukcję betlejemską szkatułę, zdobioną masą perłową i przedstawiającą Świętą Rodzinę. Maria Kaczyńska przywiozła szkatułę z Ziemi Świętej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum