Wyzwania stojące przed szpitalami w dobie pandemii. Weź udział w badaniu

Autor: WOK • Źródło: Rynek Zdrowia16 czerwca 2021 05:17

Wstrzymanie działalności oddziałów, wzrost cen środków ochrony indywidualnej, braki kadrowe - to tylko część wyzwań, przed którym stanęli szefowie szpitali w czasie pandemii.

Zarządzanie szpialem w Polsce jest sprym wyzwaniem, nie tylko w czase pandemii; FOT. Fotolia; zdjęcie ilustracyjne
  • Nie ma wątpliwości co do tego, że pandemia obnażyła chyba wszystkie, znane od lat najważniejsze bolączki naszego szpitalnictwa
  • W portalu rynekzdrowia.pl publikować będziemy cyklicznie artykuły, wywiady, komentarze pod wspólnym hasłem „Zarządzanie szpitalem w Polsce”
  • Zapraszamy do udziału w anonimowym badaniu dotyczącym wyzwań stojących przed szpitalami w dobie COVID-19

Problemów, które - mimo ustąpienia trzeciej fali zakażeń koronawirusem - muszą nadal rozwiązywać zarządzający szpitalami w Polsce, jest znacznie więcej niż wymieniliśmy na wstępie i nie wiążą się one bezpośrednio z pandemią COVID-19.

Ruszamy z cyklem artykułów

Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że pandemia obnażyła chyba wszystkie, znane od lat, najważniejsze bolączki naszego szpitalnictwa. Niedoszacowanie procedur, rosnące koszty materiałów, potęgujące się z roku na rok problemy kadrowe (dotyczące zarówno lekarzy, jak i personelu pomocniczego), wreszcie presja płacowa.

W portalu rynekzdrowia.pl publikować będziemy cyklicznie artykuły, wywiady, komentarze eksperckie i analizy pod wspólnym hasłem „Zarządzanie szpitalem w Polsce”. Część planowanych publikacji oparta zostanie o fragmenty pogłębionych wywiadów dziennikarzy Rynku Zdrowia z menedżerami szpitali.

Weź udział w badaniu

Zapraszamy do internetowego udziału w realizowanym przez portal i magazyn Rynek Zdrowia oraz BCMM badaniu na temat wyzwań stojących przed szpitalami w dobie COVID-19, a w szczególności na temat roli dostawców zewnętrznych w efektywnym zarządzaniu placówką.

Badanie jest anonimowe, a jego wyniki prezentowane będą w zestawieniach zbiorczych dla ogółu podmiotów biorących udział w badaniu. Niektóre wyniki badania zostaną opublikowane w Rynku Zdrowia.

Jesteśmy przekonani, że dzięki temu badaniu możliwe będzie, między innymi określenie stopnia, w jakim negatywne zjawiska obserwowane w czasie pandemii dotyczącą szpitali różnych typów oraz poziomów referencyjnych.

Równie ważna część badania dotyczy działań podjętych w czasie pandemii przez zarządzających szpitalami, w celu poprawienia efektywności funkcjonowania placówek.

Zapraszamy do udziału w badaniu pod tym linkiem.
Użytkownicy, którzy wypełnią ankietę otrzymają trzy kolejne e-wydania Rynku Zdrowia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum