Wyszków: minister mediował, ale pielęgniarki nie otrzymały całej podwyżki; grożą sądem

Autor: Wyszkowiak/Rynek Zdrowia • • 16 września 2015 18:02

Wyszkowskie pielęgniarki od sierpnia powinny otrzymać dodatkowo do wynagrodzenia zasadniczego po 700 zł. Tymczasem z powodu braku odpowiednich decyzji ze strony ministerstwa zdrowia pieniędzy nie otrzymały.

Wyszków: minister mediował, ale pielęgniarki nie otrzymały całej podwyżki; grożą sądem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pielęgniarki wyznaczyły dyrekcji szpitala ostateczny termin na wypłatę pieniędzy - 16 września. Zapowiadają, że w przypadku braku realizacji czerwcowego porozumienia, skierują sprawę do prokuratury i rozpoczną procedurę egzekucyjną.

Porozumienie płacowe zawarto 20 czerwca pomiędzy dyrekcją szpitala a Związkiem Zawodowym Pielęgniarek Anestezjologicznych. W załagodzenie konfliktu angażował się minister zdrowia prof. Marian Zembala, który pojechał wówczas do Wyszkowa.

Dyrektor placówki Cecylia Domżała, zapewnia że zapisy tej sfery w większości zostały zrealizowane. Pielęgniarki otrzymały jednorazową wpłatę 1 000 zł netto, a także po 60 zł w ramach regulacji wynagrodzenia zasadniczego. W lipcu pracownice otrzymały po kolejne 400 zł.

Od sierpnia pielęgniarki miały otrzymać do wynagrodzenia zasadniczego po 700 zł. Kwota ta miała być wypłacona z dwóch źródeł - 300 zł ze środków własnych szpitala, 400 zł z podwyżki zadeklarowanej przez ministra zdrowia.

Jak podaje dyrekcja, wypłaty nie można dokonać, gdyż brak jest regulacji prawnych ze strony ministra, dotyczących wypłaty ministerialnych 400 zł.

W związku z niewypłaceniem należnych podwyżek zarząd Związku Zawodowego Pielęgniarek Anestezjologicznych wypracował swoje stanowisko. W dokumencie tym pielęgniarki informują, że podejmą dalsze kroki prawne jeśli pracodawca nie wypłaci do 16 września br. pielęgniarkom należnego im wynagrodzenia z mocy porozumienia płacowego zawartego 20 czerwca.

Działaniami prawnymi będzie m.in. poinformowanie prokuratury i wszystkich sygnatariuszy Porozumienia oraz wszczęcie procedury egzekucyjnej.

Więcej: wyszkowiak.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze