Wyszków: dodatki covidowe otrzymali tylko ratownicy. Co z resztą personelu?

Autor: nowywyszkowiak.pl/Rynek Zdrowia • • 29 stycznia 2021 12:24

Dyrektor SP ZZOZ w Wyszkowie Tomasz Boroński 27 stycznia, na sesji rady powiatu, pytany był przez radnych m.in. o dodatki covidowe dla personelu medycznego. Na razie otrzymały je jedynie zespoły ratownictwa medycznego.

Wyszków: dodatki covidowe otrzymali tylko ratownicy. Co z resztą personelu?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Radni pytali dyrektora o wypłaty dodatków do wynagrodzeń dla pracowników zaangażowanych w walkę z epidemią COVID-19. - W listopadzie padała data 16 grudnia, nie wszyscy je otrzymali – zauważył Piotr Wykowski. - Mam informacje od pielęgniarek, że żadne pieniądze jeszcze na konta nie wpłynęły. Czy pieniądze przyszły do szpitala, czy ich nie ma? – pytała Katarzyna Wysocka.

Jak zapewnił dyrektor, podpisał umowę na dodatki dla wszystkich, którzy mają bezpośredni kontakt z pacjentem zakażonym lub podejrzanymi o zakażenie.

Przypomniał, że dodatkami objęci są: pracownicy SOR, zespoły ratownictwa medycznego, oddziału covidowego i 8 stanowisk pacjentów z podejrzeniem zakażenia. Jak mówił, rozszerzono to o przemieszczanie się takiego pacjenta w obszarach innych oddziałów, czyli np. na chirurgii bądź ortopedii. - Robimy to z odpowiedzialnością, z uwagi na to, że w umowie jest warunek jeden – z chwilą wydatkowania niezgodnie z wymogami, NFZ może nałożyć karę zwrotu w ciągu 3 dni bez żadnego odwołania - zaznaczał, cytowany przez serwis nowywyszkowiak.pl.

Dyrektor poinformował, że dodatki covidowe zostały już wypłacone zespołom ratownictwa medycznego. Natomiast złożone zostały faktury za październik i listopad, a listę za grudzień sprawdza NFZ. Szpital czeka więc na przelanie środków za październik i listopad.

Więcej: nowywyszkowiak.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum